Historia

logo mikiFundacja Miki – Centrum Rehabilitacji powstała w 1993 roku jako jedna z pierwszych organizacji pozarządowych w Trójmieście. Wokół Fundacji zebrało się grono ludzi dobrej woli, którzy poświęcając swój wolny czas zaczęli działać na rzecz młodzieży. Swoje działania rozpoczęliśmy od prowadzenia zajęć plastycznych dla młodzieży „trudnej”, organizowaliśmy wyjazdowe plenery malarskie, które kończyły się wystawą prac wykonanych przez młodzież.

W 2007 roku uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego i wychodząc naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych skupiliśmy się na działaniach poprawiających stan zdrowia fizycznego i psychicznego. Przez wiele lat organizujemy wyjazdy terapeutyczno – rehabilitacyjne dla podopiecznych; byliśmy już w Lądku, Jarnołtówku, Karpaczu, Łebie, Pucku, Krynicy Morskiej we Wdzydzach Kiszewskich i innych. Prowadziliśmy zajęcia popołudniowe, podopieczni korzystali z choreoterapii, porad pedagoga i psychologa, prowadziliśmy gimnastykę grupową. Organizujemy spotkania integracyjne z okazji urodzin podopiecznych i różnych innych okazji jak Walentynki, Mikołaj, początek i koniec wakacji.